Obejrzyjcie film. Śmigus-dyngus, czyli lany poniedziałek to dzień pełen śmiechu i radości! Można wtedy bezkarnie oblewać wszystkich wodą :) Zając przyniósł Wam jajka do psikania wodą- możecie je wykorzystać! Pamiętajcie tylko, że polewamy symbolicznie.
3. "Materiał i woda"- zabawy badawcze. Sprawdzimy dziś, jak różne powierzchnie zachowują się pod wpływem wody. Potrzebne będą Wam kartki o różnej grubości, folia aluminiowe, kawałek deski, kamień, papier do pieczenia, pędzel i oczywiście kubek z wodą. Pędzelkiem maczanym w wodzie malujcie przygotowane materiały. Sprawdźcie ich wytrzymałość i przemakalność. Czy kartka, malowana długo w jednym miejscu rozedrze się? a drewno, lub folia?
Gdzie można bawić się wodą? Jakie znacie zabawy z wodą? Czy każdą można pić? Dlaczego? (Pamiętacie roztopiony śnieg?)
Możecie przygotować łupinki orzecha włoskiego i zrobić w misce wyścigi łódek, dmuchając w nie.
4. "Co włożymy do wielkanocnego koszyczka?"- zabawa kształtująca koncentrację, spostrzegawczość. Popatrzcie uważnie na odsłaniane obrazki i jak najszybciej spróbujcie odpowiedzieć, co przedstawiają
6. "Wielkanocny zając"- praca plastyczna. Będą Wam potrzebne: Rolka po papierze toaletowym, kolorowy papier (lub farby do pomalowania rolki), oczy (można narysować), kolorowe pomponiki na nos i ogonek (można zrobić kuleczki z klepy), drucik, lub czarny papier na wąsiki, klej typu vicol, magik, lub klej na gorąco i nożyczki.
Oklejcie, lub pomalujcie rolkę, z kolorowego papieru wytnijcie uszy, przyklejcie oczy, wąsiki nos i ogonek i zając gotowy!
Z rolki można również zrobić śliczne podstawki do jajek :)
Kochane Rybki, życzę Wam i Waszym bliskim dużo spokoju i radości. Może Zając jeszcze raz Was odwiedzi!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz